Akce : pro školní rok 2018/19 připravujeme plán akcí zde uveřejníme počátkem září 2018

Níže uvedeny akce ze školního roku 2017/18!!!

Tajovského ve školním roce 2017/2018 - klikněte zde: Plánované akce KMŠ.docx (20075)

Kukučínova ve školním roce 2017/2018 - klikněte zde: Aktualizace akcí v KMŠ pracoviště Kukučínova.doc (25088)

Ochutnávka z předchozích období:

Brambořinky.zip (4320904)

SOUTĚŽ s bramborovými výrobky měla velký ohlas VŠEM ÚČASTNÍKŮM VELICE DĚKUJEME ZA INSPIRATIVNÍ VÝROBKY ! MOC SE NÁM VAŠE SPOLEČNÉ PRÁCE LÍBILY...Z NAŠICH MATEŘSKÝCH ŠKOL SE DĚTI Z NĚKTERÝCH TŘÍD VZÁJEMNĚ NAVŠTÍVILY A POTĚŠILY SE VÝSTAVKOU BRAMBORÁČKŮ- STRAŠIDÝLEK, MIMINEK, ZVÍŘÁTEK I POHÁDKOVÝCH A OPRAVDOVÝCH POSTAVIČEK.

VYBRAT NEJLEPŠÍ NEBYLO VŮBEC LEHKÉ A TAK SE DOSPĚLÁCI Z NAŠÍ kmš SPOLU S PANÍ ŘEDITELKOU ROZHODLI, ŽE VYHRÁL KAŽDÝ A ODMĚNA PATŘÍ VŠEM! NA všechny TŘÍDY BYLY PŘEDÁNY SPOLEČNÉ VÝHRY: DVĚ POHÁDKOVÉ KNÍŽKY - ČTENÍ PŘED ODPOČINKEM: KLUBÍČKO VESELÝCH POHÁDEK A Krakonošovy pohádky ! Děti, které se zúčastnily, dostaly sladkou i zdravou odměnu musli tyčinku mrkev a celer s petržekou a také zlatý čokoládový dukát. Paní ředitelka a všichni z mateřské školy všechny moc moc chválí :) Děkujeme i rodičům za účast, bylo to hezké bramorové hraní...

Získali jsme drobné ceny za návštěvu Sběrného dvora s předškoláky naší KMŠ...my umíme třídit odpad a víme kam co patří...

eko- soutěž a naše účast !!!.jpg (114,7 kB)

Zapojili jsme se do projektu "mezigenerační setkávání" a se společností "Mezi námi" jsme navázali smlouvu o spolupráci: navštěvujeme s nejstaršími předškoláky jednou cca za měsíc Domov pro seniory v Krči, Sulické ulici. Doprovod vykonávají paní učitelky z předškolních tříd. S dětmi máme připraveno krátké povídání o tom co v naší školičce děláme. Současně prohlubujeme citovou výchovu a empatické vnímání dětí ve vztahu k starším osobám. První návštěva dětí z pracoviště Kukučínova se "babičkám a dědečkům"- jak jim naše děti říkají, MOC LÍBILA ! A už se těší na další ! Děkuje všem zúčastněným ! 

5. 10. 2015 - jsme odevzdali velkou várku víček z pet lahví a pokračujeme dál ...sbíráme víčka pro Honzíčka :) Děkujeme za Vaše příspěvky do společné sbírky ! Za vybraná víčka ze škol a školek se podařilo zakoupit potřebný terapeutický dětský vozík a tak pokračujeme v rámci sbírky MČ Prahy 4 .

Na stupních vítězů !!!

Děti z odloučeného pracoviště Kukučínova se umístily na 2. místě v soutěži " Namaluj obrázek hasiče, policisty, záchranáře", která byla vyhlášena v rámci projektu Bezpečnostní průprava dětí předškolního věku pod záštitou Mgr. Ing. Ireny Ropkové, radní hl. m. Prahy pro oblast školství a sociální politiky.

1. MŠ Řásnovka 5, Praha 1

2. Krčská mateřská škola, Praha 4 - děti z pracoviště Kukučínova 1150

3. Mateřská škola „U Bobříka“ Praha 13

 

Další naše úspěchy:

V soutěži ve sběru papíru s firmou ASSA, Praha jsme se ( ze 156 škol z celé Prahy) umístili na 8. místě (Kukučínova)

V soutěži ve sběru starého chleba pro koně Městských strážníků z Prahy se naše děti (Tajovského) umístily na 3. místě ze všech škol a školek P-4. 

Dále jsme přispěli velkou měrou ve sbírání víček pro potřebného Honzíčka a v příštím školním roce budeme určitě pokračovat

Vážení rodiče, dovolte mi osobně poděkovat všem vám, kteří jste nám v posledních dnech poslali poděkování a uznání za péči o vaše děti a jejich vzdělávání v mateřské škole. Velice mě to potěšilo a potěšilo to i všechny zaměstnance školky, kteří se práci věnují s láskou.                                      

 Bc. Marie Seidlová, ředitelka KMŠ

 

Z výletu dětí z Tajovského - počasí se nám povedlo

Ilustrační foto z výletů KMŠ

 

 

Odpoledne s dravci na zahradě naší druhé školky se vydařilo , sice na druhý pokus...poprvé nám pršelo, ale druhý termín už vyšel :)

Naše školka se umístila na 3. místě ve sběru starého chleba pro koníčky Policie MČ Praha 4. Nasbíráno jsme měli 128 Kg !!!

Děkujeme a gratulujeme všem pilným sběračům...Celkem se vybralo přes 1 TUNU starého chleba a pečiva !!!

Diplom a poděkování už jsme si vyvěsili na pracovišti KMŠ Tajovského- zde se děti zúčastnily !!! :)

 

Obrázky zde - předškoláci na přednášce a na exkurzi u hasičů ...